Özel Adile Hanım Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu

Özel Adile Hanım Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu

Afyon Karahisar ilinin Çay ilçesi’nde bulunan Özel Adile Hanım Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, en üst katında teras bulunan 4 katlı binasında, 96 yatak kapasitesi ile ilçe merkezinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı olarak hizmet vermektedir.

Tüm odalarında 24 saat sıcak su, sınırsız kablosuz internet, gardrop, çalışma masası, ortopedik yatak, tv ve uydu yayını standart olarak sunulmakta olan yurdun ortak kullanım alanlarında ise ütü ve çamaşır odası, etüt odası, teras, mutfak bulunmaktadır. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtması sağlanan yurtta ısı yalıtımı yapılmıştır. Temizlik günlük ve haftalık olarak düzenli şekilde yapılmaktadır.

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere günlük 2 öğün yemek servis edilmektedir. İlçe merkezine yürüyüş mesafesinde bulunması sebebiyle hastane, eczane, market, kafe, restorant, banka, atm, postahane, kargo firmalarının ve devlet kurumlarının şubelerine kolaylıkla ulaşım imkanı sağlar. Ayrıca, şehir merkezinden geçen toplu taşıma araçları vasıtası ile Bolvadin Meslek Yüksek Okulu’nun Kırgöz Kampüsü’ne yaklaşık 12 dakika, Çay Meslek Yüksek Okulu’na ise yaklaşık 7 dakika, ilçe otogarına ise yaklaşık 4 dakikalık süre zarfında ulaşılabilir. Çay ilçesinde çok fazla yüksek öğrenim kız öğrenci yurdu seçeneğinin bulunmamasından ötürü ilçe civarındaki tüm yurttlarla birlikte Adile Hanım Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu’nun da değerlendirme potasına alınmasında fayda vardır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir