Akdoğan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Gaziantep ili , Şahinbey ilçesinde kurulmuştur.2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığından onay almak suretiyle faaliyetine başlamıştır. Başka herhangi bir kurumla bağlantısı olmamakla birlikte faaliyetlerini sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın kurallarına bağlı olarak gerçekleştirir.2 kişilik ,3 kişilik ve 6 kişilik olmak üzere kişinin isteğine göre odaları bulunmaktadır ve toplamda 90 yatak kapasitelidir.

AKDOĞAN YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
AKDOĞAN YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

AKDOĞAN YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Yurt, konumu itibariyle öğrenciler için çok avantajlı bir bölgededir. Gaziantep Üniversitesine 700 m mesafede ayrıca şehir merkezine de toplu taşıma ile 15 dakika mesafede yer almaktadır. Öğrencilerin sosyal gelişimlerine göre dekore edilmiştir. Kendilerini geliştirmeleri için ve yemek yapmak isteyenler öğrenciler için her katta toplam 6 adet Hoby Mutfağı bulunur. Öğrencilerin sessiz ve rahat bir şekilde derslerini çalışabilmeleri için etüt odası bulunmaktadır.

AKDOĞAN YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU nerede
AKDOĞAN YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU nerede

Her gün zengin menüsüyle açık büfe kahvaltı , kablosuz internet bağlantısı, 24 saat sıcak su, çamaşırhane ve ütü odası bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizi internet kafe gibi alışkanlıklardan kurtarmak için bilgisayar odaları , televizyon ,VCD , DVD izlemek isteyen öğrenciler için de televizyon odaları kullanıma açılmıştır.

Öğrencilerin şahsi eşyalarını yıkamaları için bulunan çamaşırhane bölümünde çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme imkanları bulunmakla birlikte öğrenciler dilerse personellerden de yardım alabilirler. Yurt içerisinde hijyene çok önem verilmektedir odalar günlük olarak temizlenmektedir. Yurt, temizlikte olduğu kadar güvenlikte de ön plandadır. Yurdun çevresi 7/24 güvenlik kameralarıyla izlenmekte öğrencilerin sağlığı güvenliği ve konforu için her türlü hizmet verilmektedir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir